Telo mladića u kavezu sa medvedima

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Počalji od Holsten taj Pon 20 Avg - 9:25

BEOGRAD - Čuvari Beo- gradskog zoološkog vrta juče rano ujutru pronašli su u kavezu tibetanskih medveda ogrličara beživotno telo Branka Jovanovića (23) iz Beograda. Nesrećnom mladiću je bila povređena lobanja, a lice, stomak i stopala su mu bili izgriženi.
Po kavezu je bila razbacana garderoba, koja nije bila mnogo poderana, dva mobilna telefona i novčanik sa dokumentima. Čuvari su pronašli i kamenice i prazne limenke piva. Nesrećni mladić je verovatno pao u kavez između 5.30 i 7 sati ujutru sa bedema visokog oko pet metara pravo u kavez sa životinjama. Prema rečima čuvara, mladić je bio nag. Međutim, još nije poznato kako se odigrala nesreća i da li je Bojan bio sam. Istraga će pokazati da li je reč o nesrećnom slučaju ili je mladića neko gurnuo u kavez. Poznato je jedino da je na zidu, sa koga je pao, pronađen još jedan mobilni telefon. Istraga treba da utvrdi i da li je Bojan Jovanović preminuo odmah posle pada ili su ga usmrtili medvedi.
Čuvari, kao i Vuk Bojović, direktor Zoološkog vrta, obilazili su životinje u tom periodu, ali nisu primetili ništa neuobičajeno.
- Obišao sam muflone, jelene, foke, bebi vrt i nisam gledao medvede. Da se nešto događalo, ostale životinje bi reagovale i čula bi se rika. U 7 sati, kada su došli dnevni čuvari, otišao sam do kaveza s medvedima i zatekao stravičan prizor! Još mi je pred očima. Majka ga je verovatno čekala na doručku. Imali smo ranije neke incidente, ali nikada ovako nešto - ispričao je za „Blic“ Vuk Bojović.
Neposredno posle dojave o tragediji na mesto nesreće došli su policajaci, lekari i sudski istražitelj. Imali su problema da izvuku telo mladića, jer su ga medvedi odvukli u pregradni deo u koji se životinje obično smeštaju kada im hranitelji unose obroke.
- Imali smo sto muka da ih oteramo. Vikali smo, ali niko nije smeo da im priđe. Iskoristili smo nepažnju mužjaka dok se nešto prepirao sa ženkom i smestili smo ih u pregradni kavez - objasnio je Bojović.
Inače, tibetanski medvedi spadaju u manje vrste. Najkrupniji mužjak može da ima do 150 kilograma. U prirodi su, u principu, pitomi.
- Oni su svaštojedi. Najčešće jedu hranu biljnog porekla, ribu, ali u ovakvoj situaciji su podivljali. Medved je medved. Njegova priroda je nepredvidiva. To što su oni bili sa nama kao mali ne znači da će sada uvek tretirati ljude kao prijatelje - rekao je Bojović.
Maša i Miša su pre deset godina, kao bebe, došli u Beogradski zoološki vrt. Beogradu ih je poklonio izvesni vojni komandant Sibirske oblasti. Oni nisu jedine ubice koje stanuju u vrtu. U njemu je nastanjena i slonica iz Belgije koja je u svojoj domovini ubila svog hranitelja, kao i nilski konj koji je nasrnuo na čoveka koji je godinama brinuo o njemu.

Nebezbedan deo s medvedima
Vuk Bojović kaže da je bezbednost u Zoološkom vrtu odlična, ali da je upravo deo gde borave medvedi u najlošijem stanju. Zid sa spoljne strane vrta je nizak i tu se, prema tvrdnjama zaposlenih, često skupljaju mladi koji napadaju životinje. Vrt, prema njegovim rečima, zbog raznih nerešenih odnosa sa gradskom upravom nema mogućnost da sam popravi taj deo.
- Životinjama je posao da budu divlje. Naše je da čuvamo posetioce. Ali ovo je samo izložba, a naš narod je čudan i svi žele da ih pipnu. Životinje su za gledanje, a ne za iživljavanje - rekao je Bojović.
Bojović ističe da su poslednjih nekoliko dana, zbog „Bir festa“, bile pojačane mere bezbednosti. Na to koliko su neki od posetilaca ove manifestacije, ali i Beogradske tvrđave uopšte, umeli bahato da se ponašaju ukazuje i podatak da je oko bedema i u nekoliko različitih kaveza sa medvedima pronađeno mnoštvo praznih limenki, kao i cigle i prezervativi.

Tragična smrt mladića privukla posetioce
Zoološki vrt je tokom jučerašnjeg dana nesmetano radio, a medvedi Miša i Maša bili su u svom kavezu. Ležali su na vrelom avgustovskom suncu. Mnogi Beograđani, koji su posetili Vrt dobre nade, kada su čuli šta se dogodilo tokom noći, samo su sa još više pažnje posmatrali medvede, tako da se napravila gužva.

Holsten
Ponosni clan
Ponosni clan

Broj poruka : 550
Godina : 26
Mood : Football Manager, Music
Datum upisa : 15.08.2007

Pogledaj profil korisnika http://www.fm-serbia.net

Nazad na vrh Ići dole

Re: Telo mladića u kavezu sa medvedima

Počalji od ...SmajLiii... taj Pon 20 Avg - 14:06

cula sam za ovo juce na dnevniku... strasno... bas me zanima sta ce da utvrde, kako je upao unutra..

...SmajLiii...
Admin
Admin

Broj poruka : 1125
Godina : 27
Mood : Smile always! ;)

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kraljica taj Pon 20 Avg - 14:08

katastrashno

kraljica
Top Poster
Top Poster

Broj poruka : 1587
Godina : 24
Mood : just to be with you is having the best day of my life
Datum upisa : 17.08.2007

Pogledaj profil korisnika http://www.kosarka-online.com

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Pakitoza taj Pon 20 Avg - 14:10

Ne mogu reci katastrofalno dok ne cujem sta se tu desilo. Upravo sam to procitao u novinama i jos uvek se ne zna nista, niti kako je mladic dospeo tamo, mozda ga je i gurnuo neko, a ne zna se ni da li je preminuo zbog pada ili su ga medvedi ubili...Ali zao mi je sto se to desilo.

Pakitoza
Admin
Admin

Broj poruka : 875
Mood : Okej
Datum upisa : 14.08.2007

Pogledaj profil korisnika http://www.pakito.iz.rs

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Holsten taj Pon 20 Avg - 15:36

Meni je vishe zhao medveda! Zamisli tip bio zarazhen HIV-om, pa preneo medvedima!!??? Siroti mali medvedi!

Nego, bash me zanima da l' ce i ovog puta da okrive alkohol i Beer Fest!

Holsten
Ponosni clan
Ponosni clan

Broj poruka : 550
Mood : Football Manager, Music

Pogledaj profil korisnika http://www.fm-serbia.net

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 2:00

Sponsored content